← tilbage
Gem favorit

Apex (Denmark) ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35482733 Aktiv APS 3520 Farum
Årets resultat 2025 4.445.665 4,4 mio DKK
CVR-nummer35482733
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-09-27
kapitalDKK 80.000
sidst opdateret2026-01-20
Beliggenhed
adresse Hørmarken 2, 3520 Farum
by3520 Farum
kommuneFuresø Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 11 ansatte · 11 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 11 11
2026-06 11 11
2026-05 11 11
2026-04 11 11
2026-03 11 11
2026-02 11 11
2026-01 12 11
2025-12 12 12
2025-11 12 12
2025-10 12 12
2025-09 12 12
2025-08 12 12
2025-07 11 11
2025-06 11 11
2025-05 11 11
2025-04 11 11
2025-03 11 11
2025-02 10 10
2025-01 10 10
2024-12 8 8
2024-11 9 8
2024-10 10 9
2024-09 9 8
2024-08 9 9
Ejere
Apex Group (Denmark) Holdings ApS · CVR 42131571 Legal ejer 100 % Fra: 01.03.2021
Direktion
Mette Sol Djernis Gall Direktør Fra: 19.01.2026
Bestyrelse
Alyson Yule Bestyrelsesmedlem Fra: 13.10.2026
Stiftere
Apex Fund Service (Denmark) ApS · CVR 25296486 Stifter Fra: 27.09.2013
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 11.780.45212.482.66713.329.42011.095.3437.755.1537.437.775
Driftsresultat 3.208.1576.156.2255.892.0514.149.061——
Resultat før skat 3.341.3356.138.3085.842.0644.186.7252.910.6063.552.445
Årets resultat 4.445.6654.568.1094.544.7363.325.1992.270.2742.770.917
Egenkapital 16.963.70912.518.0447.949.9353.405.1995.121.3932.851.119
Aktiver i alt (balance) 23.994.18319.777.19211.959.6346.277.7427.353.5124.920.535
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 7.030.4747.259.1484.009.6992.872.5432.232.1192.069.416
Likvide beholdninger 4.066.5093.489.5872.165.5504.058.7871.425.3064.363.776
Antal ansatte (årsrapport) 11910975
Lønomkostning pr. ansat 777.604702.879743.737771.809688.867778.480
Soliditetsgrad 70,7 %63,3 %66,5 %54,2 %69,6 %57,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-08-05
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-01
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-05
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-27
Revisor: Revisionsfirmaet Albrechtsen
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-04
Revisor: Revisionsfirmaet Albrechtsen
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Revisionsfirmaet Albrechtsen vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisionsfirmaet Albrechtsen vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionsfirmaet Albrechtsen vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.