← tilbage
Gem favorit

APPORT SYSTEMS A/S

CVR 25448073 Aktiv A/S 8240 Risskov
Årets resultat 2025 -1.391.843 -1,4 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer25448073
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2000-06-09
kapitalDKK 3.670.000
telefon72449944
sidst opdateret2026-05-27
Beliggenhed
adresse Vindrosen 41, 8240 Risskov
by8240 Risskov
kommuneAarhus Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 58 ansatte · 56 årsværk
+7 ansatte (+14 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 58 56
2026-06 58 56
2026-05 58 56
2026-04 61 58
2026-03 59 57
2026-02 60 58
2026-01 57 55
2025-12 58 55
2025-11 55 53
2025-10 55 53
2025-09 55 52
2025-08 55 52
2025-07 51 48
2025-06 52 49
2025-05 52 50
2025-04 51 49
2025-03 51 49
2025-02 52 50
2025-01 54 51
2024-12 54 53
2024-11 56 53
2024-10 55 52
2024-09 55 52
2024-08 57 54
Ejere
Christian Lyneborg-Jensen Legal ejer 5–9,99 % Fra: 02.01.2026
RISOM ApS · CVR 25483936 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 10.02.2011
NO STEP HOLDING ApS · CVR 25387252 Legal ejer 15–19,99 % Fra: 24.05.2013
TIL CONSULT ApS · CVR 26117461 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 13.08.2021
MS KROGH HOLDING ApS · CVR 35038388 Legal ejer 25–33,32 % Fra: 13.08.2021
ABCC Wetche Holding ApS · CVR 43266225 Legal ejer 15–19,99 % Fra: 17.05.2022
Direktion
Jakob Krogh Direktør Fra: 01.04.2006
Carsten Wetche Direktør Fra: 14.11.2014
Bestyrelse
Terje Ivar Løland Formand Fra: 11.11.2013
Martin Ellegaard Petersen Bestyrelsesmedlem Fra: 26.08.2008
Morten Dale Bestyrelsesmedlem Fra: 15.11.2023
Stiftere
Jakob Krogh Stifter Fra: 09.06.2000
Christian di Caterino Stifter Fra: 09.06.2000
Jens Lønstrup-Petersen Stifter Fra: 09.06.2000
JK INNOVATION ApS · CVR 21580147 Stifter Fra: 09.06.2000
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 40.445.58937.170.55439.571.61137.117.52229.165.08728.003.986
Driftsresultat -654.503-707.1441.209.0052.217.633—197.582
Resultat før skat -1.529.170-977.303971.3202.042.655-1.973.81775.417
Årets resultat -1.391.843-830.665771.5581.504.835-1.483.06528.626
Egenkapital 12.954.31114.346.15415.168.95614.395.37812.893.60114.376.666
Aktiver i alt (balance) 23.962.68424.852.55026.329.06628.004.61429.167.34225.933.767
Selskabskapital 3.670.0003.670.0003.670.0003.670.0003.670.0003.670.000
Gæld i alt 9.158.3738.969.0699.476.14512.125.03315.603.97410.396.582
Likvide beholdninger 2.010.642315.8014.856.7403.633.6023.125.4544.413.690
Antal ansatte (årsrapport) 514951474342
Lønomkostning pr. ansat 731.355701.281656.131654.551639.269586.838
Soliditetsgrad 54,1 %57,7 %57,6 %51,4 %44,2 %55,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-11
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-12
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-11-16
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-21
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-11-28
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-11-26
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Beierholm vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Beierholm vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Beierholm vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Beierholm vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Beierholm vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport