← tilbage
Gem favorit

FONDEN ADBC

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 32776191 Aktiv EFO 1264 København K
Årets resultat 2025 426.527 426.527 DKK
CVR-nummer32776191
status Aktiv
virksomhedsformErhvervsdrivende fond
stiftet2010-01-28
kapitalDKK 300.000
e-mailhello@adbc.studio
hjemmesideadbc.studio
sidst opdateret2026-06-01
Beliggenhed
adresse Store Kongensgade 40, 1264 København K
by1264 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Ansatte (CVR)
2026-08 26 ansatte · 22 årsværk
Uændret siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 26 22
2026-07 20 18
2026-06 22 20
2026-05 24 20
2026-04 22 20
2026-03 23 19
2026-02 23 20
2026-01 20 19
2025-12 22 21
2025-11 24 21
2025-10 24 20
2025-09 25 23
2025-08 26 22
2025-07 18 17
2025-06 23 21
2025-05 22 21
2025-04 23 20
2025-03 21 19
2025-02 23 21
2025-01 24 20
2024-12 24 21
2024-11 23 19
2024-10 23 19
2024-09 24 21
Direktion
Michael Svante Lindeburg Direktør Fra: 01.09.2015
Bestyrelse
Michael Christian Knudsen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2026
Marie-Louise Bech Nosch Formand Fra: 01.01.2026
Alexander Stevns Jensen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2026
Kirse Junge-Stevnsborg Bestyrelsesmedlem Fra: 01.03.2021
Liva Rønn-Petersen Bestyrelsesmedlem Fra: 10.02.2022
Eva Præstiin Droob Bestyrelsesmedlem Fra: 14.12.2023
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning 10.690.76321.439.57015.232.17714.600.38212.967.6138.873.534
Bruttoresultat 10.613.3678.832.5036.015.8806.611.502—966.867
Driftsresultat 558.458607.490———46.407
Resultat før skat 554.783603.82644.45625.2921.060.33030.945
Årets resultat 426.527489.202101.19750.020826.55823.179
Egenkapital 1.863.8111.696.9001.207.6981.414.9011.508.931682.373
Aktiver i alt (balance) 6.461.8024.054.5993.617.1403.314.3634.684.1753.921.708
Selskabskapital 300.000300.000300.000300.000300.000300.000
Gæld i alt 4.295.7802.183.7442.350.1111.783.3903.034.4443.239.335
Likvide beholdninger 3.245.6611.107.598960.590789.0122.029.9093.271.413
Antal ansatte (årsrapport) 2118991312
Lønomkostning pr. ansat 474.247451.628663.489729.520418.443—
Soliditetsgrad 28,8 %41,8 %33,4 %42,7 %32,2 %17,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-16
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-07
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-26
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-10
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-12
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-29
Revisor: Revision Nord
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revision Nord vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revision Nord vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.