Gautier ApS
stamdata
| CVR-nummer | 40520260 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2019-05-14 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-22 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Thomas Lehmann Jensen |
Ansatte (CVR)
2026-06
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-06 | 1 | 1 |
| 2026-04 | 1 | 1 |
| 2026-03 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Johann Didier Gautier | Legal ejer | 100 % | Fra: 14.05.2019 |
Direktion
| Johann Didier Gautier | Direktør | Fra: 14.05.2019 |
Stiftere
| Johann Didier Gautier | Stifter | Fra: 14.05.2019 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Selskabet af 26.11.2018 A/S
CVR 40103449
|
10–14,99 % | 01.06.2019 – 10.07.2021 |
|
VENZO A/S
CVR 30492161
|
5–9,99 % | 29.02.2024 – 06.11.2024 |
|
VENZO Cyber Security A/S
CVR 41226986
|
10–14,99 % | 25.02.2020 – 10.07.2021 |
|
VNZ Holding A/S
CVR 39188872
|
10–14,99 % | 10.07.2021 – 29.02.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
VENZO Cyber Security A/S
CVR 41226986
|
25.02.2020 – 18.08.2023 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.260 | -90.684 | -11.236 | — | — | -15.852 |
| Driftsresultat | -9.260 | -90.684 | — | -17.298 | -19.727 | — |
| Resultat før skat | 504.590 | 12.794.528 | 622.761 | — | — | — |
| Årets resultat | 504.590 | 12.646.600 | 622.761 | -20.068 | 242.318 | -135.183 |
| Egenkapital | 10.606.848 | 10.169.758 | 584.158 | 206.675 | 226.743 | -15.575 |
| Aktiver i alt (balance) | 10.663.123 | 10.176.758 | 959.363 | 644.943 | 645.446 | 222.809 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 56.275 | 7.000 | 375.205 | 438.268 | 418.703 | — |
| Likvide beholdninger | 6.674.202 | 6.066.904 | 231.817 | 9.397 | 9.900 | 9.634 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 99,5 % | 99,9 % | 60,9 % | 32,0 % | 35,1 % | -7,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-27 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-23 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-04 Revisor: Lægård Revision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-19 Revisor: Dansk Revision Roskilde XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-07-01 Revisor: Dansk Revision Roskilde XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-07-16 Revisor: Dansk Revision Roskilde XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-27 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-23 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-04 | Lægård Revision | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-19 | Dansk Revision Roskilde | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-07-01 | Dansk Revision Roskilde | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-07-16 | Dansk Revision Roskilde | vis rapport |
| 14/05 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-08 | Dansk Revision Roskilde | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Gautier ApS Aktiv P-nr. 1024705303
- startet
- 14.05.2019
- ansatte
- 1 pr. juni 2026 · 1 årsværk
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- PTHA Group ApS 208 m · Roskilde
- MFrid Holding ApS 210 m · Roskilde
- HVCG Holding ApS 242 m · Roskilde
- MAINSITE HOLDING ApS 251 m · Roskilde
- Nicklas Verdier Østergaard Holding ApS 271 m · Roskilde
- LM INVEST HOLDING ApS 290 m · Roskilde
- Søren Schreiber Mathiasen Holding ApS 290 m · Roskilde
- RF Ventures ApS 309 m · Roskilde