← tilbage
Gem favorit

Gjerka ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 75060513 Aktiv APS 9400 Nørresundby
Årets resultat 2026 1.670.447 1,7 mio DKK
CVR-nummer75060513
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1984-04-25
kapitalDKK 130.000
telefon20196635
e-mailaasemthomsen@me.com
sidst opdateret2026-02-16
Beliggenhed
adresse Elverhøj 26, 9400 Nørresundby
by9400 Nørresundby
kommuneAalborg Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med andre fødevarer (472700)
Revisor
firma BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Anette Frederiksen
Ansatte (CVR)
2025-05 11 ansatte · 7 årsværk
−3 ansatte (−21 %) siden maj 2024
månedansatteårsværk
2025-05 11 7
2025-04 11 7
2025-03 11 7
2025-02 10 7
2025-01 11 7
2024-12 12 7
2024-11 12 7
2024-10 14 7
2024-09 14 7
2024-08 13 7
2024-07 14 6
2024-06 13 7
2024-05 14 7
2024-04 13 7
2024-03 12 7
2024-02 12 6
2024-01 12 5
2023-12 12 6
2023-11 10 6
2023-10 10 6
2023-09 11 6
2023-08 10 5
2023-07 10 6
2023-06 10 6
Ejere
Aase Margrethe Gjerka Thomsen Legal ejer 100 % Fra: 15.12.2000
Direktion
Aase Margrethe Gjerka Thomsen Direktør Fra: 15.12.2000
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat -59.6213.076.4651.804.1881.685.0241.540.4421.834.261
Driftsresultat -274.638905.878-71.940-227.312-451.014-314.125
Resultat før skat 1.614.2641.154.0002.385.073-113.969-322.371-325.903
Årets resultat 1.670.447915.8542.023.403-79.666-242.170-216.091
Egenkapital 3.705.5972.893.9502.100.09576.692156.358398.528
Aktiver i alt (balance) 3.880.1763.289.7763.172.9371.634.4271.654.8782.123.358
Selskabskapital 130.000130.000130.000130.000130.000130.000
Gæld i alt 174.579395.8261.072.8421.557.7351.498.5201.724.830
Likvide beholdninger 1.880.1392.576.9231.506.53522.96024.438217.771
Antal ansatte (årsrapport) 1878810
Lønomkostning pr. ansat —264.802267.052228.316229.424198.220
Soliditetsgrad 95,5 %88,0 %66,2 %4,7 %9,4 %18,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-10-06
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-11-21
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-09
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-01
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-06
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-01
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2025 – 30/06 2026 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2024 – 30/06 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.