← tilbage
Gem favorit

GSS Nødstrøm ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 40399704 Aktiv APS 2690 Karlslunde
Årets resultat 2025 2.924.365 2,9 mio DKK
CVR-nummer40399704
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2019-04-01
kapitalDKK 102.000
telefon88444700
e-mailinfo@gss.direct
hjemmesidewww.gss.direct
sidst opdateret2026-05-23
Beliggenhed
adresse Skruegangen 3, 2690 Karlslunde
by2690 Karlslunde
kommuneGreve Kommune
Ansatte (CVR)
2026-08 18 ansatte · 15 årsværk
+7 ansatte (+64 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 18 15
2026-07 17 15
2026-06 17 15
2026-05 15 14
2026-04 13 12
2026-03 13 12
2026-02 12 11
2026-01 12 11
2025-12 12 12
2025-11 12 11
2025-10 12 12
2025-09 12 11
2025-08 11 10
2025-07 11 10
2025-06 11 10
2025-05 12 10
2025-04 12 11
2025-03 12 12
2025-02 10 9
2025-01 10 9
2024-12 11 9
2024-11 11 10
2024-10 11 10
2024-09 11 10
Ejere
TALL GROUP A/S · CVR 21737690 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.05.2025
Busk-Høgsgaard Holding ApS · CVR 37824860 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.05.2025
Enden af Regnbuen ApS · CVR 44370603 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.05.2025
Direktion
Martin Busk Christiansen Direktør Fra: 01.04.2019
Mads Øgaard Svendsen Direktør Fra: 01.05.2025
Stiftere
UP HOLDING FREDERICIA ApS · CVR 30078039 Stifter Fra: 01.04.2019
Busk-Høgsgaard Holding ApS · CVR 37824860 Stifter Fra: 01.04.2019
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.648.1007.345.8846.303.6085.932.4365.294.8334.739.760
Driftsresultat 3.804.5491.199.631410.274925.8661.417.334757.999
Resultat før skat 3.755.0891.118.299255.520839.3061.290.439543.596
Årets resultat 2.924.365847.774193.777652.3661.000.153419.869
Egenkapital 5.036.3723.210.0072.362.2332.468.4562.016.0901.199.270
Aktiver i alt (balance) 15.261.8638.069.3216.603.8206.721.2136.437.5755.784.297
Selskabskapital 102.000100.000100.000100.000100.000100.000
Gæld i alt 10.225.4914.859.3144.241.5874.252.7574.400.1574.548.779
Likvide beholdninger 4.567.142181.03272.82197.5261.585.779753.389
Antal ansatte (årsrapport) 11109868
Lønomkostning pr. ansat 594.916591.532601.702565.050572.178446.637
Soliditetsgrad 33,0 %39,8 %35,8 %36,7 %31,3 %20,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-27
Revisor: KvalitetsRevision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-21
Revisor: KvalitetsRevision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-19
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-20
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-10
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-17
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 KvalitetsRevision vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 KvalitetsRevision vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/04 2019 – 31/12 2019 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.