← tilbage
Gem favorit

JS-BYG ApS

CVR 35231927 Aktiv APS 8963 Auning
Årets resultat 2025 5.407.971 5,4 mio DKK
CVR-nummer35231927
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-04-11
kapitalDKK 80.000
telefon20742479
sidst opdateret2025-05-18
Beliggenhed
adresse Energivej 10, 8963 Auning
by8963 Auning
kommuneNorddjurs Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-07 50 ansatte · 33 årsværk
+11 ansatte (+28 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 50 33
2026-06 48 44
2026-05 48 41
2026-04 46 39
2026-03 41 36
2026-02 36 31
2026-01 36 30
2025-12 39 30
2025-11 38 34
2025-10 40 32
2025-09 39 32
2025-08 41 30
2025-07 39 23
2025-06 41 34
2025-05 41 34
2025-04 37 32
2025-03 38 30
2025-02 35 29
2025-01 35 27
2024-12 32 23
2024-11 31 25
2024-10 30 22
2024-09 30 24
2024-08 28 20
Ejere
JS Holding Auning ApS · CVR 38641638 Legal ejer 100 % Fra: 01.01.2017
Direktion
Jacob Bille Skipper Direktør Fra: 11.04.2013
Bestyrelse
Ole Bartholin Jensen Formand Fra: 06.01.2023
Helle Bille Bestyrelsesmedlem Fra: 06.01.2023
Rasmus Malthesen Vinther Næstformand Fra: 06.01.2023
Stiftere
Jacob Bille Skipper Stifter Fra: 11.04.2013
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Georgsminde af 2015 ApS
CVR 37063444
01.09.2015 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 24.128.87720.532.95220.820.59415.089.72710.456.24010.268.662
Driftsresultat 6.954.0429.123.8898.400.8795.316.3373.010.5953.149.621
Resultat før skat 6.960.1029.152.4008.548.0785.337.3673.064.8413.170.584
Årets resultat 5.407.9717.109.4456.657.9534.169.3262.383.4562.467.760
Egenkapital 16.017.41610.609.4458.157.9535.669.3263.883.4563.967.760
Aktiver i alt (balance) 24.545.17316.652.27815.062.1549.758.4127.585.5717.588.718
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 8.238.6235.818.7846.798.1724.033.1603.660.6993.572.113
Likvide beholdninger 4.436.3551.631.0173.626.0501.932.3051.348.142294.507
Antal ansatte (årsrapport) 342425211212
Lønomkostning pr. ansat 487.420457.031485.748451.815599.135572.164
Soliditetsgrad 65,3 %63,7 %54,2 %58,1 %51,2 %52,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-17
Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-31
Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-09
Revisor: Redmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-21
Revisor: Redmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-25
Revisor: Dansk Revision Randers
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-10
Revisor: Dansk Revision Randers
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (8)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Redmark vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Redmark vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Dansk Revision Randers vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Dansk Revision Randers vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Dansk Revision Randers vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.