← tilbage
Gem favorit

OK PLUS A/S

CVR 13256772 Aktiv A/S 4600 Køge
Årets resultat 2025 -4.913.000 -4,9 mio DKK
CVR-nummer13256772
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1989-07-01
kapitalDKK 3.000.000
telefon77313277
e-mailok-plus@ok-plus.dk
sidst opdateret2026-05-04
Beliggenhed
adresse Centervej 5, 4600 Køge
by4600 Køge
kommuneKøge Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med motorbrændstoffer (473000)
Ansatte (CVR)
2026-07 160 ansatte · 92 årsværk
månedansatteårsværk
2026-07 160 92
2026-06 160 98
2026-05 148 100
2026-04 141 100
2026-03 129 81
2026-02 138 89
2026-01 126 46
2025-01 16 2
2024-12 18 5
2024-11 10 5
2024-10 21 7
2024-09 23 9
2024-08 27 10
2024-07 29 9
2024-06 27 10
2024-05 25 10
2024-04 25 10
2024-03 40 13
2024-02 41 14
2024-01 41 15
2023-12 41 15
2023-11 41 13
2023-10 37 10
2023-09 30 12
Ejere
OK A.M.B.A. · CVR 39170418 Legal ejer 100 % Fra: 25.05.2004
Direktion
Daniel Ødegaard Direktør Fra: 02.06.2025
Bestyrelse
Michael Lindhart Løve Bestyrelsesmedlem Fra: 18.06.2024
Michael Lamberth Sandbjerg Formand Fra: 23.06.2023
Kenneth Risborg Korsgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 02.06.2025
Stiftere
Victor Christoffersen Stifter Fra: 01.07.1989
Charlotte Biil Stifter Fra: 01.07.1989
Asbjørn Christoffersen Stifter Fra: 01.07.1989
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 19.262.00023.827.00023.998.00021.353.00020.795.00018.922.000
Driftsresultat -6.422.0003.391.0003.819.0003.275.0004.368.0003.430.000
Resultat før skat -6.274.0003.543.0003.948.0003.202.0004.274.0003.342.000
Årets resultat -4.913.0002.760.0003.078.0002.495.0003.326.0002.597.000
Egenkapital 20.882.00025.795.00023.035.00019.957.00017.462.00014.136.000
Aktiver i alt (balance) 38.479.00043.381.00036.090.00036.329.00029.696.00027.931.000
Selskabskapital 3.000.0003.000.0003.000.0003.000.0003.000.0003.000.000
Gæld i alt 17.597.00017.586.00013.055.00016.372.00012.234.00013.575.000
Likvide beholdninger 6.0001.413.0003.465.0006.0006.0006.000
Antal ansatte (årsrapport) 25230232119
Soliditetsgrad 54,3 %59,5 %63,8 %54,9 %58,8 %50,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-04
Revisor: (venstre underskriver)
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-06
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-10
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-13
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-31
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-29
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 (venstre underskriver) vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.